Депутати міської ради VII скликання

Управлінням комунальної власності міської ради за підтримки канадського волонтера Alexan Kulbashian(Director and Project Manager e-dimensionz Inc) розроблений
«Калькулятор розрахунку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що розташоване на території м. Херсона».

Пор. №
Вид нерухомості або її частка, що перебуває у власності однієї особи
Загальна площа нерухомості (кв.м)
Пільгова площа (кв.м), яка не оподатковується
Ставка податку
Сума податку до сплати один раз на рік*
1
Квартира (декілька квартир у власності однієї особи)
2
Житловий будинок (декілька житлових будинків у власності однієї особи)
3
Квартира+житловий будинок (що перебувають у власності однієї особи)
Внесіть загальну площу своєї нерухомості у відповідну строку, сума податку буде разрахована автоматично

Калькулятор обчислює податок на квартири та житлові будинки, що перебувають у власності фізичних осіб.
Розрахунок орієнтовний, у зв’язку з тим, що рішенням міської ради, а також Податковим кодексом України, визначені пільги деяким категоріям громадян, встановлені пільгові ставки оподаткування на окремі об’єкти нерухомості, деякі об’єкти нерухомості взагалі не є об’єктом оподаткування. Крім того, сума податку залежить від того, хто є власником нерухомості та яким чином оформлене право власності на об’єкт.
Зазначені ставки податку набули чинності з 01.01.2016 року, тобто фізичні особи сплачуватимуть податок за цими ставками у 2017 році.
Звертаємо увагу, що, за наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), розрахована сума податку збільшується на 25 000 гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).
Податкове повідомлення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються платнику податку податковою інспекцією.